kasia-snow.brow

Z wizytą w pracowni @snow.brow

Jedną z największych pasji Kasi, autorki @snow.brow,  jest snowboard. Kasia na codzień stara się także żyć w stylu „less waste”. Z połączenia tych dwóch pasji powstał pomysł na upcyklingowe osłonki na gogle. 

Upcykling – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyszej, traktowane jako wartościowe surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Kasia_snowboard

Kiedy wpadłaś na pomysł stworzenia produktów w duchu eko?

Było to około dwa lata temu, gdy zobaczyłam jaka ogromną ilość materiałów przewija się przez sortownie używanych rzeczy. Drugim punktem zapalnym było porysowanie, moich dopiero co kupionych gogli. 

Dla kogo jest marka @snow.brow?

Dla wszystkich fanów sportów zimowych: narciarzy, snowboardzistów ale także i dla amatorów sportów letnich w których używa się gogli np. rowery górskie. 

Jaki jest styl Waszych produktów?

Styl osłonek które szyję jak różnorodny. Są one zawsze wykonane z tego samego typu materiału, czyli lycry. Wzór zależy tylko od tego jakie materiały z drugiej ręki pozyskam. W najciekawsze wzory są zawsze kostiumy kąpielowe i legginsy. 

osłonki na gogle

Jak odbywa się produkcja osłonek?

Produkcja jest domowa. Mam przygotowane wizualizacje wszystkich materiałów dla klientów i dopiero gdy ktoś zamówi dany wzór szyję go. Uznałam, że będzie to bardziej ekologiczne, gdyby zostały mi materiały będę mogła je wykorzystać też do innych celów.

W jak sposób pakujesz produkty?

Osłonki są naciągniete na kawałek kartonu, który zdobywam np. w marketach. Na tym kartonie odbijam logo i informacje za pomocą stempla. 

osłonka na gogle

Jakie są największe wyzwania marki?

Największym wyzwaniem w tym roku było zamknięcie stoków w Polsce. Dlatego spakowałam się i wyjechałam do Bułgarii, gdzie stoki są otwarte, aby tu szerzyć ideę zero waste. 

Jakie są Twoje marzenia?

Moim marzeniem jest, aby mój mały krok przyczynił się do poprawy czystości na naszej Planecie. Żeby ludzie przemyśleli jak bardzo pochłania nas konsumpcjonizm. 
Kasia_snowboard

Co myślisz o rynku produktów ekologicznych w Polsce?

Jest wspaniały! Bardzo się rozwija, ludzie mają świetne pomysły. Najbardziej cieszę się, gdy widzę, że ludzie sami próbują w domu stworzyć jakis produkt eko. 

Jakie jest Twoje motto?

’Zero scratches, zero waste’.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *