lawka-z-rekawic

Zużyte rękawice zmienione w ławki?

Ławki ze zużytych rękawic stanęły w Gdyni. To znak, że uroda i ekologia mogą iść w parze! Na gdyńskim bulwarze stanęły dwie ekologiczne ławki wykonane ze zużytych rękawic do demakijażu marki GLOV.

glov_ławki

W sierpniu w Trójmieście odbyło się wydarzenie „Eco Baltic Sea Event”,  jako finał wspólnego projektu realizowanego przez markę Glov, firmę Vive Innovation i sieć sklepów Sephora. Efektem tej współpracy są ławki, które stanęły w Gdyni. Na czym polega ich wyjątkowość? Ławki powstały ze zużytych rękawic i wacików do demakijażu, które zamiast trafić na składowisko, otrzymały drugie życie!

 

„Wytworzenie 1 ławki ogranicza zużycie 4 000 000 wacików jednorazowych, 18 000 plastikowych butelek oraz 36 000 litrów kosmetyków z chemicznym składem. Wydarzeniu towarzyszy hasło REUSE, REMAKE, RECYCLE, które w pełni oddaje ideę przyświecającą temu projektowi” – powiedziała Ewa Dudzic, Co-Founder GLOV.

“Bardzo się cieszę, że te świetne ławki stanęły w Gdyni, bo tutaj, w ekologicznym mieście innowacji, lubimy rzeczy proste i prawdziwe. Z pewnością posłużą spacerowiczom, ale mam nadzieję, że poza tym, skłonią wiele osób do przemyślenia prostych, codziennych gestów, które mogą pomóc lub zaszkodzić naszej planecie” – dodała wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Przy okazji Eco Baltic Sea Event, odbyły się także m.in. warsztaty szycia i przerabiania ubrań „z drugiej ręki” oraz rejs jachtem z Gdyni do Sopotu połączony z… wyławianiem śmieci. Odbyła się także projekcja filmu “Nasze miejsce na Ziemi” w ramach cyklu BNP Paribas Kino Letnie Sopot – Zakopane.

Phenicoptere, czyli producent kultowej rękawicy GLOV, która usuwa makijaż wyłącznie za pomocą wody, od dawna zachęca klientów, do ponownego wykorzystania swoich produktów. Na stronie internetowej marki możemy znaleźć wiele inspiracji, które pokazują, że zużytą rękawicę do demakijażu, można wykorzystać m. in. do sprzątania kuchni, do mycia luster, okien, czy polerowania samochodu.

 

źródło: materiały prasowe Phenicoptere Sp. z o.o.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *